Tulokset 08.09.2018




Harvaluodossa kiivettiin kallioille 20 asteen lämpötiloissa. Iloisia naamoja oli lähdössä ja maalissakin :) Samalla kertaa käytiin TUP:n kisat ja tuloksissa heidät erottaa TUP -päätteestä. Kiitos kaikille juoksijoille!

ps. Perhelippu on olemassa ja ensi kerralla saa hyvityksen.


2B 1.7 km 3A 3.0 km 4A 3.9 km 5A 4.7 km 7A 6.6 km

2B 1.7 km

  (Lähti: 5, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Lind Lasse                                      34.14
   2. Vainio Riitta                                   34.44       +30
   3. Virta Oliver ja Sebastian                       40.33     +6.19
   4. Tuominen Leena                                  44.41    +10.27
   5. Tamminen Antti                                  49.43    +15.29

2B 1.7 km 3A 3.0 km 4A 3.9 km 5A 4.7 km 7A 6.6 km

3A 3.0 km

  (Lähti: 27, Keskeytti: 1, Hylätty: 0)

   1. Repo Vesa                                       36.14
   2. Leppäaho Pinja                                  36.33       +19
   3. Repo Kristian                                   36.48       +34
   4. Koivumäki Henri                                 37.50     +1.36
   5. Metsäranta Seppo                                39.22     +3.08
   6. Sundman Gusten                                  42.42     +6.28
   7. Kulla Onni                                      42.45     +6.31
   8. Niemi Seppo                                     47.04    +10.50
   9. Hyytiäinen Reijo                                49.41    +13.27
  10. Karhilahti Karoliina                            51.14    +15.00
  11. Heinonen Timo                                   51.30    +15.16
  12. Haapala Jenni                                   51.44    +15.30
  13. Rajalampi Rauno                                 53.15    +17.01
  13. Rajalampi Marja                                 53.15    +17.01
  15. Valenius Edita                                  53.57    +17.43
  16. Vuorinen Jani                                   54.20    +18.06
  17. Aho Leena                                       56.35    +20.21
  18. Skinnari Heikki                                 56.46    +20.32
  19. Kallioniemi Jouni                               56.48    +20.34
  20. Lindholm Osmo                                   59.39    +23.25
  21. Varhenmaa Pentti                              1.01.08    +24.54
  22. Kaleva Marko                                  1.02.26    +26.12
  23. Väänänen Jesse                                1.02.27    +26.13
  24. Grönholm Iiro ja Senni                        1.03.25    +27.11
  25. Laavainen Matti                               1.15.25    +39.11
  26. Lunden Markus                                 1.34.17    +58.03
 Kesk Friman Helena                               Keskeytti

2B 1.7 km 3A 3.0 km 4A 3.9 km 5A 4.7 km 7A 6.6 km

4A 3.9 km

  (Lähti: 46, Keskeytti: 1, Hylätty: 4)

   1. Kujansuu Eero                                   37.14
   2. Salonen Jussi / TUP                             44.50     +7.36
   3. Pajunen Heikki                                  45.13     +7.59
   4. Uusikartano Antti                               46.53     +9.39
   5. Vataa Tuomas                                    47.29    +10.15
   6. Siitonen Mikko                                  47.54    +10.40
   7. Hirvonen Petteri / TUP                          48.25    +11.11
   8. Salmenoja Pertti / TUP                          48.33    +11.19
   9. Koponen Antti                                   48.51    +11.37
  10. Lehtola-Hirvonen Eeva                           50.20    +13.06
  11. Mäkitalo Heikki                                 51.08    +13.54
  12. Alasmäki Juha                                   52.03    +14.49
  13. Roininen Janne / TUP                            55.48    +18.34
  14. Ylitalo Hanna                                   55.50    +18.36
  15. Tammisaari Pentti / TUP                         56.11    +18.57
  16. Käyhkö Jaakko / TUP                             56.15    +19.01
  17. Vainio Kari / TUP                               56.30    +19.16
  18. Kyynäräinen Kerttu                              56.40    +19.26
  19. Kallioniemi Martti                              58.46    +21.32
  20. Havola Antti                                  1.00.08    +22.54
  21. Hirvensalo Tomi                               1.00.19    +23.05
  22. Viitanen Pentti                               1.00.29    +23.15
  23. Hölsö Kari                                    1.00.40    +23.26
  24. Friiman Tarmo                                 1.01.00    +23.46
  25. Hynnä Tuomo                                   1.01.58    +24.44
  26. Salomaa Hannu                                 1.02.21    +25.07
  27. Toikka Riitta / TUP                           1.02.45    +25.31
  28. Lahdenperä Johannes                           1.03.21    +26.07
  29. Grönholm Olavi / TUP                          1.03.28    +26.14
  30. Salmenoja Hely / TUP                          1.05.09    +27.55
  31. Ekman Harry / TUP                             1.05.48    +28.34
  32. Lukander Hilkka                               1.05.57    +28.43
  33. Hyytiäinen Tarja                              1.08.20    +31.06
  34. Lahdenperä Joonas                             1.14.18    +37.04
  35. Kari Jarkko                                   1.16.04    +38.50
  36. Tähkävuori Hanna                              1.18.10    +40.56
  37. Westeren Maj-Britt / TUP                      1.25.20    +48.06
  38. Hulkkonen Eila                                1.27.27    +50.13
  39. Kastemaa Tuuli / TUP                          1.31.20    +54.06
  40. Päivömaa Birgitta                             1.33.45    +56.31
  41. Hakkarainen Laila                             1.46.10  +1.08.56
  Hyl Sainio Arttu                                  Hylätty
  Hyl Seppälä Timo                                  Hylätty
 Kesk Vanne Pekka                                 Keskeytti
  Hyl Friman Rauno                                  Hylätty
  Hyl Nieminen Taisto                               Hylätty

2B 1.7 km 3A 3.0 km 4A 3.9 km 5A 4.7 km 7A 6.6 km

5A 4.7 km

  (Lähti: 35, Keskeytti: 1, Hylätty: 2)

   1. Suuronen Marko                                  34.49
   2. Suuronen Ville                                  44.28     +9.39
   3. Vanhala Esa                                     45.04    +10.15
   4. Hänninen Marko                                  46.06    +11.17
   5. Seppälä Mikko                                   46.41    +11.52
   6. Lampi Esa                                       47.04    +12.15
   7. Alilonttinen Jukka                              48.42    +13.53
   8. Teriö Tatu                                      49.15    +14.26
   9. Karhilahti Ari                                  49.34    +14.45
  10. Rantala Simo                                    50.08    +15.19
  11. Jokela Arto                                     51.06    +16.17
  12. Väisänen Taneli                                 51.33    +16.44
  13. Räsänen Tuomas                                  52.43    +17.54
  14. Salomaa Kristian                                54.02    +19.13
  15. Metsäranta Arto                                 54.48    +19.59
  16. Tommila Osmo                                    55.35    +20.46
  17. Stenholm Pekka                                  56.33    +21.44
  18. Päivike Satu                                    59.40    +24.51
  19. Aho Joonas                                    1.00.25    +25.36
  20. Kylämäki Hilkka                               1.02.03    +27.14
  21. Hovi Paavo                                    1.03.18    +28.29
  22. Laine Matti                                   1.04.48    +29.59
  23. Lukander Harri                                1.05.03    +30.14
  24. Seppänen Anne                                 1.07.43    +32.54
  25. Karjalainen Ossi                              1.08.52    +34.03
  26. Korsimo Jarkko                                1.10.14    +35.25
  27. Biström Klara                                 1.10.22    +35.33
  28. Metsäranta Kristiina                          1.11.01    +36.12
  29. Veijola Matti                                 1.11.02    +36.13
  30. Siivonen Tarja                                1.13.12    +38.23
  31. Pekkala Inkeri                                1.13.38    +38.49
  32. Virrasoja Terhi                               1.19.53    +45.04
  Hyl Cajan Pia                                     Hylätty
 Kesk Vataa Mari                                  Keskeytti
  Hyl Kosonen Tapani                                Hylätty

2B 1.7 km 3A 3.0 km 4A 3.9 km 5A 4.7 km 7A 6.6 km

7A 6.6 km

  (Lähti: 25, Keskeytti: 1, Hylätty: 1)

   1. Karhunen Antti / TUP                            53.57
   2. Andelmaa J-P                                    54.21       +24
   3. Jani K Vahala                                   55.17     +1.20
   4. Korpinen Taneli                                 55.28     +1.31
   5. Holmijoki Tapani                                59.51     +5.54
   6. Hiukka Petri                                  1.00.49     +6.52
   7. Ääri Mikko / TUP                              1.02.51     +8.54
   8. Sjösten Jukka                                 1.03.12     +9.15
   9. Huurre Jyri                                   1.03.54     +9.57
  10. Nummelin Oskari                               1.04.35    +10.38
  11. Liimatainen Anni                              1.07.46    +13.49
  12. Heikkinen Mika                                1.07.58    +14.01
  13. Parjanen Mika                                 1.10.55    +16.58
  14. Miettinen Heikki                              1.12.53    +18.56
  15. Päivike Jaakko                                1.12.55    +18.58
  16. Sareila Outi / TUP                            1.13.11    +19.14
  17. Kortesmaa Mika                                1.14.38    +20.41
  18. Virta Ismo                                    1.18.20    +24.23
  19. Viitanen Esa                                  1.19.51    +25.54
  20. Haapala Tommi                                 1.21.37    +27.40
  21. Uhlgren Jukka                                 1.21.46    +27.49
  22. Hölsö Jaana                                   1.24.02    +30.05
  23. Brusila Johannes                              1.27.16    +33.19
 Kesk Virta Mikko                                 Keskeytti
  Hyl Nurminen Jouni                                Hylätty